Szczelne zbiorniki paliwowe

Na wielu wyjazdach nie mamy możliwości by uzupełniać paliwo do pojazdów, a z racji iż są one dość paliwożerne, stały dostęp do zapasu jest ciągle przydatny. Z powodu braku możliwości zatankowania, w końcu wzięliśmy się na sposób i zaczęliśmy zabierać na pokład pojazdów własne zbiorniki z paliwem zapasowym, na wypadek nagłej potrzeby uzupełnienia baku w środku pokazu z udziałem maszyn ciężkich.

Nowoczesne, przenośne zbiorniki na paliwo ciekłe

lekki przenośny zbiornik na paliwoZabieranie zbiorników paliwowych na pokład nie jest żadną nową praktyką, a wręcz przeciwnie. Za czasów drugiej wojny, na której wzorujemy nasze maszyny, czołgi i ciężkie pojazdy często były wyposażane w bagażniki, w których przewożono kanistry z benzyną, a czasem nawet całe beczki z paliwem. Mogliśmy w podobny sposób rozwiązać problem awaryjnego dostępu do paliwa, aczkolwiek nieszczególnie odpowiadała nam szczelność starych zbiorników dowolnego rodzaju. Kanistry i beczki miały bowiem dość mierne zabezpieczenia, a paliwo w nich przechowywane mogło dość łatwo ulec zanieczyszczeniu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wyposażyć pojazdy w nowoczesny, lekki przenośny zbiornik na paliwo, o pojemności wystarczającej do zatankowania dowolnego pojazdu do czasu przejazdu do najbliższej stacji paliw. Zbiorniki które wybraliśmy mają całkiem pokaźną pojemność, nieraz sięgającą dziesięciu litrów, i są doskonale zabezpieczone przed przebiciem, działaniem bezpośredniego światła słonecznego oraz przed wszystkimi innymi szkodliwymi czynnikami, które mogłyby doprowadzić do poważnego wypadku podczas przewożenia paliwa. Co ważniejsze, zbiorniki te są również całkowicie szczelne, toteż problem z zanieczyszczeniem paliwa podczas jazdy jest tu całkowicie wyeliminowany.

Początkowo myśleliśmy iż takie zbiorniki mogą być dość trudne do znalezienia, aczkolwiek okazało się iż są one łatwo dostępne u większości producentów dużych zbiorników paliwowych do stacji benzynowych, którzy oferują także małe, przenośne wersje przeznaczone właśnie do przewożenia awaryjnych ilości paliwa. Nie jest to droga inwestycja, gdyż zbiorniki przenośne są tanie, toteż przydaje się wyposażyć w takowe każdy pojazd, który będzie działał przez bardzo długi czas z dala od stacji paliw gdzie można szybko uzupełnić paliwo w razie potrzeby.


Opublikowano

w

przez

Tagi: