Skuteczna dezynfekcja rąk

 

O przestrzeganiu zasad higieny są uczone dzieci od najmłodszych lat, gdyż to bardzo ważne czynności. Przede wszystkim chodzi o częste mycie rąk, ponieważ to właśnie na nich znajduje się najwięcej bakterii i wirusów, które mogą się przedostać do naszego organizmu.

Czym dezynfekować dłonie?

dezynfekcja rąkKażdego dnia nasze dłonie mają kontakt z milionami przeróżnych zarazków, ponieważ dotykamy nimi klamek, szyb, poręczy w komunikacji miejskiej czy podajemy je na przywitanie innym ludziom. Bakterie i wirusy mają zdolność do przetrwania poza organizmem żywiciela nawet do kilku dni, dlatego wystarczy dotknąć klamki, której dotykała zakażona osoba nawet dzień wcześniej, aby się zarazić. Jedynym skutecznym sposobem walki z zarazkami jest dezynfekcja rąk przy pomocy odpowiednich środków. Zwykłe mydło i woda nie zawsze sobie radzą ze wszystkimi zagrożeniami, dlatego też lepszy będzie środek odkażający na bazie alkoholu. Najczęściej jest on dostępny w postaci płynu, żelu czy spray’u, w różnych pojemnościach. Pięćdziesięcio  i stumililitrowe opakowania warto mieć zawsze przy sobie, aby móc użyć w dowolnym momencie. W składzie dobrego preparatu odkażającego na pewno znajdziemy alkohol w wysokim stężeniu, przynajmniej siedemdziesięcioprocentowym, a także składnik nawilżający w postaci gliceryny, pantenolu czy aloesu. Taki dodatek jest konieczny, ponieważ alkohol szybko wysusza skórę, powodując jej pękanie. Chcąc utrzymać efekt odkażenia, koniecznie trzeba dezynfekować dłonie przynajmniej kilkanaście razy w ciągu dnia.

Większość preparatów do odkażania dłoni działa bardzo szybko i zabija większość groźnych wirusów i bakterii. Do codziennego użytku lepsze będą żele, bo mają wygodną w aplikacji formę. Natomiast w domu lepiej się sprawdzi klasyczny płyn z pompką.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: