Siatki do ochrony upraw

Siatki zacieniające (zwane też kamuflażami lub siatkami zacieniającymi) to idealne rozwiązanie nie tylko do wszystkich ogrodów, ale również do szklarni i obiektów sportowych, są również ciekawymi elementami dekoracyjnymi. Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ogrodnicze siatki cieniujące

siatka cieniującaWybierając odpowiednią siatkę cieniującą, należy najpierw dokładnie rozważyć jej główne przeznaczenie. Celowo można wyróżnić trzy główne grupy siatek zacieniających. Siatka ochronna na ogrodzenia, chroniąca przed wiatrem, kurzem ulicznym, palącym słońcem i wścibskimi sąsiadami. Sprawdzi się nie tylko na ogrodzeniach domów, ale również na balkonach i tarasach. Praktyczna siatka cieniująca, nada się również do przykrywania upraw w szklarniach i tunelach szklarniowych. Zapewnij roślinom wystarczającą ilość cienia i chroń je przed nadmiernym nasłonecznieniem. Siatki przykrywające obiekty sportowe (rolety tenisowe) przeznaczone są do ochrony boisk, stawów, kortów tenisowych, pól golfowych i placów zabaw przed wiatrem. Idealny zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich obiektów sportowych. Główną rolą siatki zacieniającej jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Dlatego odpowiednie modele są wyposażone w stabilizatory UV. Dzięki temu siatka jest odporna na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jeśli celem siatki jest ochrona roślin, upewnij się, że przepuszcza powietrze i zapewnia dobrą wentylację. Wymaga to odpowiedniego tkania. Pamiętaj – dobra siatka to mocna siatka, przy zakupie sprawdź jakość zakupionego produktu oraz jego kolor na przykład brązowy, zielony i szary, zależnie od przeznaczenia. Dzięki temu można go łatwo dopasować do aranżacji ogrodu. Niektóre siatki można łatwo ciąć bez naruszania struktury. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie są jeszcze pewni, na jakim obszarze chcą umieścić siatkę. Zastosowanie siatek zacieniających jest bardzo szerokie i nie ogranicza się do ochrony przed słońcem.

Chroni również przed innymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy grad. Po drugie zimą zapewnia roślinom skuteczną ochronę przed mrozem. Siatki ogrodzeniowe kamuflażowe to także doskonały sposób na zabezpieczenie się przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Ponadto sieć posiada nie tylko praktyczne zastosowanie, jest także estetyczną ozdobą dla ogrodu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: