
Przemysłowe bariery techniczne w magazynach
Ze względu na to, że po magazynach mogą poruszać się ciężkie pojazdy i urządzenia jezdne, nietrudno jest o jakikolwiek wypadek. Uszkodzeniu mogą ulec nie tylko regały, na których znajdują się paczki, ale również elementy infrastruktury, takie jak słupy, ściany czy bramy. W związku z tym, aby uniknąć takich problemów, popularnie wykorzystywane są stalowe bariery.
Stalowe barierki ochronne
Bariery najczęściej wykonywane są ze stali, ponieważ materiał ten ma bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym nawet po uderzeniu w nie dużego pojazdu są one w stanie stanowić dla niego opór. Bariery techniczne można montować na halach dwoma sposobami. Pierwszym z nich jest kotwienie stalowych słupków i poręczy bezpośrednio w betonowej posadzce. Najwygodniej jest podjąć się tego zadania jeszcze przed wykonaniem podłogi, jednak dzięki specjalnym systemom kotew chemicznych możliwe jest ich wykonanie nawet w trakcie eksploatacji obiektu. Drugim sposobem montażu technicznych barierek jest ich przykręcenie do posadzki. W takiej sytuacji najpierw nawierca się specjalne otwory montażowe, w które wkleja się specjalne gwinty. Po nałożeniu na nie słupka wystarczy jedynie nakręcić śrubę, aby uzyskać bezpieczną barierę ochronną. Jest to sposób stosunkowo nieinwazyjny, co w znaczny sposób ogranicza koszty związane z robocizną oraz materiałami niezbędnymi podczas realizacji pracy.
Barierki najczęściej mają bardzo wyraziste kolory. Żółty o bardzo dużym nasyceniu barwy na przemian z czernią nawet z daleka jest widoczny, dzięki czemu kierowcy z daleka mogą go zauważyć. Takie stalowe rurki chronią regały, ograniczają przestrzeń dostępną dla pojazdów lub ustawiane są na zewnątrz w miejscach, w których może dojść do uszkodzenia ścian hali.