Nowoczesny schowek na klucze

W dzisiejszych czasach dużą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo. Jeśli posiadamy drogocenne rzeczy warto schować je w specjalnych szafkach albo sejfach. Solidne schowki można spotkać w różnych miejscach, na przykład na dworcach albo na poczcie. Również w wielu przedsiębiorstwach, aby zachować optymalne, bezpieczne przechowywanie, stosuje się specjalne szafki na klucze.

Solidny depozytor kluczy

nowoczesny automatyczny depozytor kluczyWybierając schowek na klucze warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Depozytor powinien zapewniać przede  wszystkim bezpieczeństwo przechowywania. Powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia oraz do ilości kluczy. Ważne jest również to czy do schowka ma mieć dostęp kilka czy tylko jedna osoba. Taki schowek można otwierać na kilka sposobów. Przy pomocy kodu, klucza lub zdalnie. W większych przedsiębiorstwach często jest stosowany nowoczesny automatyczny depozytor kluczy. Wyposażony jest on najczęściej w specjalne skrytki, w których na elektronicznych breloczkach przechowuje się klucze, które wymagające specjalnego zabezpieczenia. Innym rozwiązaniem są specjalne systemy, które nie tylko umożliwiają bezpieczne przechowywanie kluczy ale również umożliwiają zarządzaniem dostępem do nich i rejestrowaniem ich obiegu. System ten ma wgrane specjalne oprogramowanie, dzięki czemu rejestruje dokładnie czas pobrania i oddania klucza. Warto zwrócić uwagę na producenta takich depozytorów aby mieć pewność, że jest on wykonany solidnie, z dobrej jakości materiałów. Niektóre firmy tworzące takie depozytory mają możliwość wzbogacenia sytemu o rejestr pracowników. Pozwala to na kontrolę czasu pracy danej osoby a także na analizę zgromadzonych danych. Każdy depozytor powinien zapewniać ochronę przed  kradzieżą. Istotną rolę odgrywa również cena. Wiadomo, że dobrej jakości przedmioty z reguły więcej kosztują, jednak warto porównać oferty różnych producentów. Często bowiem podobny depozytor może znacznie różnić się ceną, jeżeli więc spełnia nasze oczekiwania i jest dobrej jakości, nie warto przepłacać. 

Stosowanie depozytorów do kluczy to częste rozwiązanie, jednak w ostatnim czasie uległy one znaczącemu unowocześnieniu. Coraz bardziej popularne jest stosowanie systemu, który nie tylko umożliwia bezpieczne przechowywanie kluczy czy innych przedmiotów ale umożliwia również rejestrowanie pracowników, analizowanie różnych danych. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: